İstanbul Acil Elektrikcisi: İhtiyacınız olan elektrikli güvenlik tertibatları

İstanbul Acil Elektrikcisi: İhtiyacınızgüvenlik tertibatları

olan elektrikliUygun donanıma sahip değilseniz, elektrikle çalışmak tehlikeli ve hatta ölümcül olabilir. Projenize başlamadan önce aşağıdaki ürünlerin tümüne sahip olduğunuzdan emin olarak evinizde onarım yaparken kendinizi elektrik tehlikelerinden koruyun. Aşağıdaki dişliler, elektrik sistemleriyle uğraşırken kullanabileceğiniz en sık kullanılan ekipmanlardır:

 1. İzoleli eldivenler 

İzoleli eldivenler elektriklenmenizi engelleyebilir. Kauçuk malzemelere sahiptir, böylece açıkta kalan bir kablo, kısa devre veya diğer elektrik sorunları olduğunda elektrikle teması önleyebilir. 

 1. Yalıtılmış paspaslar Yalıtılmış paspaslar 

esasen dişliler değildir, ancak elektrik olaylarını aynı derecede etkili bir şekilde önleyebilirler. Sizinle zemin arasında koruyucu bir tabaka görevi gören ekipmanlardır. Bunun yaptığı şey, elektriğin yerden vücudunuza gitmesini engellemesidir. Bu ekipman, evinizdeki elektrik sisteminin panoları, transformatörleri ve diğer yüksek voltajlı parçalarıyla uğraşırken özellikle yararlıdır. 

 1. Yalıtımlı merdivenler

Merdivenler, makinenin tepesine ulaşmak istediğinizde veya tavanınızdaki tellere bakmanız gerektiğinde önemlidir. Ancak, elektriği iletebileceği ve canlı bir tel dokunursa sizi elektrik çarpabileceği için tehlikeli de olabilir. Neyse ki İstanbulyalıtımlı merdivenlerimiz var. Acil’de Elektrikcisi.

Hakaret edilen merdivenlerimiz, merdivenden size elektriğin iletilmesini engeller. Ekipmanınızın yakınındaki canlı kablolar için herhangi bir endişeyi ortadan kaldırır. 

 1. Kurtarma

olursa Yardımcılarınızdan biri elektrik çarpacakçubuklar,sadece rastgele aksi takdirde sıra elektriğe olacağını onlara ulaşmak gerekmez. Yapmanız gereken bir kurtarma çubuğu kullanmak. Bu ekipman, kendinizi tehlikeye atmadan elektrik çarpmış birini güvenli bir yere çekmenize veya canlı bir kabloyu itmenize olanak tanır. 

 1. Hayat kurtaran kitler

Bazen olaylar kaçınılmazdır. Her duruma hazırlıklı olmalısınız. Elektrik çarpmış birine yardım etmek için ihtiyacınız olan tüm gerekli araçlarla dolu bir hayat kurtarıcı kiti yanınızda bulundurun. Yaraları temizlemek için kitinizde bol lifli giysiler, gazlı bezler ve merhem bulunmalıdır. Ayrıca, elektrik çarpmasından sonra arkadaşınızın kalp krizi geçirmesi durumunda yardım isteyebilmeniz için kitinizde bir dizi hastane acil durum numarası bulunmalıdır.

Elektrikli KKD için genel gereksinimler

Aşağıdaki yönergeleri izleyin ve yetkililer tarafından belirtilen tüm gereksinimleri karşıladığınızdan emin olun: 

 • Gövde için uygun olarak derecelendirilmiş şok ve ark dereceli KKD kullanın
 • Tüm ekipman, üreticilerin talimatlarına göre test edilmeli ve bakımı yapılmalıdır
 • Koru İletken olmayan malzemelerle açıkta kalan vücut parçaları 
 • Tüm ekipman üretici tarafından derecelendirilmelidir
 • Elektrik sorunu üzerinde çalışmadan önce eksiksiz bir ekipman setine sahip olmalısınız
 • İletken olmayan başlıklar giyin